КОЛІР. ТРОХИ ТЕОРІЇ (ВОНА ВАМ ДОПОМОЖЕ І В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ)
Ви напевно помічали, що є поєднання кольорів, приємні для ока, а є навпаки. Це не випадковість. Все вже давно було придумано природою, а людина лише вивела закономірність. Щоб навчитися поводитися з кольорами, звернемося до кола, яке запропонував Йохансен Іттен.
В основі 12-колірного кола Іттена лежать три кольори, які не можна отримати змішуванням інших – червоний, жовтий, синій. Далі йдуть кольори другого порядку — фіолетовий (червоний+синій), помаранчевий(жовтий+червоний) та зелений(синій+жовтий). Інші кольори утворюються шляхом змішування основних.
Гармонійні поєднання можна отримати якщо взяти:
КОНТРАСТНІ кольори (розташовані на протилежних сторонах кола). Виглядає їх поєднання дуже жваво та енергійно, особливо при максимальній насиченості кольору. Це червоно-зелений, синій-жовтий і т. д. Тут можна брати кольори як у рівній пропорції, так і робити один домінуючим.
АНАЛОГОВІ кольори (три сусідні кольори).
Використовуються в м'яких, комфортних та недратівливих композиціях. Такі кольори найчастіше зустрічаються в природі, тому виглядають гармонійно та приємно. При використанні цієї схеми варто вибрати один колір головним, другий - підтримуючим, а третій використовувати для акцентування.
Кольорові поєднання (правило трикутників і прямокутників). В інших випадках можна використовувати кольори на вершинах трикутників або прямокутників. Так ви не помилитеся з підбором. Краще також взяти один колір за основу, а інші використовувати як додаткові. Так ви поєднаєте картинку і створите акценти.
Ви також можете подивитися в інтернеті багато добірок Family Look (фемілі лук для фотосесій) з картинками прикладами, які можна вдягнути.